Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Social Science Slam w CESS

Zapraszamy na pokaz Science Slam z nauk społecznych, w czasie którego swoje projekty badawcze zaprezentują dr Sara Bojarczuk, dr Barbara Jancewicz i dr Weronika Kloc-Nowak.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca 2023 r. o godz. 14.00 w Teatrze Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego (BUW, ul. Dobra 56/66, poz. -1).

Za coaching sceniczny odpowiedzialna będzie dr Martyna Grydlik, która zainicjuje wydarzenie krótkim wystąpieniem o naukowych slamach.

Wydarzeniu towarzyszył będzie także pokaz filmu krótkometrażowego Paloma Yáñez Serrano „The Wave”.

Wstęp wolny!

O Science Slam

Podobnie jak popularny Poetry Slam, Science Slam jest konkursem na prezentację własnej pracy. Na scenie wystąpią naukowcy, którzy opowiadając o swojej pasji, postarają się wyjaśnić swoje projekty badawcze w krótkich kilkuminutowych przemówieniach, starając się wzbudzić w widowni entuzjazm dla tematu swoich badań. Ważny jest przede wszystkim nie naukowy efekt ich pracy, ale wyjaśnienie go w zrozumiały, zabawny i zwięzły sposób. Naukowe slamy odbywają się poza uczelnią czy aulami wykładowymi, na przykład w domach kultury, teatrach czy klubach, przeważnie wieczorem.  W naukowym slamie badacze wychodzą poza ramy swojej codziennej pracy i korzystając z kultury popularnej opowiadają o swojej pasji.