Konkurs na stanowisko asystenta (do 30.11.2023)

Zapraszamy do aplikowania w konkursie na stanowisko asystenta do zespołu badawczego prowadzonego pod kierunkiem wybitnej badaczki, prof. Magdaleny Wojcieszak. Celem konkursu jest zrekrutowanie naukowców do współpracy przy realizacji projektu badawczego o przełomowym charakterze w dziedzinie nauk społecznych i „computational social science”.

Magdalena Wojcieszak jest uznaną badaczką z nauk o komunikacji, profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, laureatką ERC Starting Grant realizowanym na Uniwersytecie Amsterdamskim. Jest autorką ok. 70 publikacji w recenzowanych czasopismach, członkinią rad redakcyjnych siedmiu recenzowanych czasopism i pełni funkcję associate editor w Journal of Communication. Jest również laureatką wielu nagród (m.in. 2016 Young Scholar Award od International Association of Communication) i wchodzi w skład komisji ds. dezinformacji w Social Science One oraz niezależnego partnerstwa badawczego pomiędzy badaczami a Facebookiem utworzonego w celu zbadania wpływu mediów społecznościowych na postawy i zachowania polityczne podczas wyborów w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku.

Zatrudnienie w zespole jest unikalną szansą dla młodych badaczy, którzy będą mogli współpracować z wybitną badaczką, aplikować o największe granty międzynarodowe i prowadzić badania publikowane w najlepszych czasopismach, jest również doskonałą okazją do nawiązania i rozwijania współpracy z ośrodkami badawczymi z zagranicy.

Nabór w konkursie trwa do 30 listopada.

ogłoszenie o konkursie (PDF)